Česká zahradnická akademie Mělník - konfigurace WiFi

Home | Popis | Jak to funguje? | Návody | Certifikáty | FAQ

Popis

Možnost připojení pro bezdrátové klienty je v pásmu 2,4 GHz. Zabezpečení sítě na úrovni samotné WiFi technologie je řešeno zabezpečením WPA2 (AES). Autentizační a autorizační část je zabezpečena protokoly EAP-TTLS s tunelovaným protokolem PAP, pomocí kterých probíhá zabezpečená komunikace s RADIUS serverem.

K realizaci připojení klienta je potřebné mít splněny následující podmínky:

  1. Funkční operační systém (OS) s nainstalovanými ovladači pro příslušnou WiFi kartu a nutnými aktualizacemi pro plnou funkčnost WiFi připojení v příslušném OS.
  2. WiFi kartu s ovladači a softwarovým klientem s podporou WPA2 a možností autentizace pomocí protokolů EAP-TTLS/PAP - jestli karta umožňuje zabezpečení pomocí WPA2, lze nalézt v dokumentaci od výrobce, a podporu EAP-TTLS/PAP pravděpodobně v pomocníkovi příslušného softwarového klienta.
  3. Mít zřízen (nezablokovaný) účet na Novellu na školní počítačové síti s vyplněným heslem.
  4. Doporučeno - podle návodu mít nainstalovaný certifikát Certifikační autority RADIUS České zahradnické akademie Mělník; přesný postup je v návodu, přečtěte si jej. Pokud nemáte a nepožadujete ověření certifikátu serveru, může Vám sice připojení také fungovat, ale Vaše jméno a heslo by mohl získat každý, kdo by se vydával za AP naší školy!